Co se hodí k bramborové kaši?

O co vlastně jde v bramborové kaši?

Bramborová kaše, je to jeden z těch pokrmů, který může zahrnovat nespočet různých přísad a přesto zůstává jednoduchým a rychlým obědem. Je to ta ideální kaše, kterou si můžeme dopřát kdykoliv, kdekoliv. Nepotřebujeme žádné složité recepty ani postupy. Stačí nám jen několik základních přísad, a voilà, máme skvělý základ pro jakoukoliv kombinaci přísad, které nás napadnou.

Brambory - základ kaše

Brambory, klíčový prvek bramborové kaše. Ty však mohou být různé, od pevných po měkké, a každá z nich přidává do kaše trochu jinou chuť a texturu. Jak už jsem zmínil, já osobně dávám přednost měkkým bramborám, které se snadno připravují a přinášejí do kaše krémovou texturu. Na druhou stranu, pevné brambory mohou přinést do kaše trochu křupavosti. Kromě tohoto základu můžeme kaši obohatit o různé chutě a vůně, které bramborám dodají něco navíc.

Obložení - to pravé k servírování

Pak tu máme obložení. Někteří lidé dávají přednost klasickým přísadám jako je cibule nebo slanina, zatímco jiní se rádi vydávají na experimentální cestu a přidávají do svojí kaše všechno možné - od rajčat, přes nivačku, až po rozmarýn. Nebojte se experimentovat. Rajčata přidávají do kaše sladkost a chuť, zatímco sýr niva zase přispěje k bohaté a plné chuti. Neméně důležitá je i možnost přidání různých bylinek. Rozmarýn, majoránka nebo třeba česnek, to vše může z vaší kaše vytvořit gastronomický zážitek.

Omáčky a dochucovadla - třešnička na dortu

Dochucovadla a omáčky dokážou kaši úplně odlišně zvýraznit. Ať už jde o slanou sojovou omáčku, pikantní chilli, krémový jogurt nebo naši českou klasiku - smetanu, vše může doslova přinéstnové dimenze chuti do naší bramborové. Nemluvě o česneku, lžíci worcesteru nebo neméně oblíbeném, jablečném octu. Občas si do kaše přidám i lžičku hořčice, pro právě to správné kouzlo.

Jitkiny speciální tipy

A nemohl bych asi zapomenout na jedno speciální doporučení. Moje manželka Jitka má svůj vlastní trik pro přípravu bramborové kaše, který nedokáže odolat nikdo. Tip spočívá v přidání trochy trvanlivého jogurtu do směsi na kaši. Tím se kaše stává krásně krémovou a dodává jí lehkou a jemnou chuť.

Do kaše patří i něco na crunch

Osobně mám v kaši rád něco křupavého, něco, co dodá jídlu trochu textury. A co je lepšího než křupavá slanina? Ale pokud jste vegetariáni, nezoufejte. Třeba křupavé opečené ořechy nebo semínka dodají vaší kaši potřebný "crunch". A jak říká naše kočka Lili, i trocha ořechů může udělat kaši zajímavější!

Memoáry o bramborové kaši

Pamatuji si, jak jsme se Jitkou chystali na první společnou dovolenou. Měli jsme plán - být na cestách tři týdny, objevovat nová místa, jíst v místních restauracích. Ale jak to tak bývá, plány se někdy mění. Už druhý den nám došly peníze. Místo zoufalství jsme se ale rozhodli využít toho, co jsme měli po ruce. A tak vznikla náš první variant bramborové kaše - s cibulí, rajčaty a smetanou. Bylo to jednoduché, ale bylo to skvělé. A teď, pokaždé když děláme bramborovou kaši, vzpomínáme na tu naši první společnou dovolenou.

Co se hodí k bramborové kaši? Odpověď je jednoduchá - cokoliv! Co nejdůležitější je, aby byla kaše dobře vařená, krémová a aby se v ní odrážely všechny chutě, které máme rádi. Bramborová kaše je univerzální pokrm, který si zamilujete, ať už ji dodáte jakoukoliv přísadu!

  • 0 Komentáře
Napsat komentář