Co si dát k jídlu když doma nic není?

Domácnost bez zásob? Pro nás není problém

U nás doma se to stává celkem často. Přijdu domů z práce, zjistím, že je lednička prázdná a tentokrát mi Jakub zabrzdil před tím, než bych sebe sama přemohlala k nákupu. Ale ani to mi nezabrání v tom, aby byla večeře na stole. Protože pokud zvládnu napsat blog, jistě dokážu připravit nějaké to jídlo z toho, co mě doma ještě zbytečně leží na pultě.

Lepení bílkovinami, neboli jak udělat večeři z jednoho vajíčka

Máte-li doma alespoň jedno vajíčko, večeře je záchráněna. A pokud jste jako já a pokoušíte se šetřit na nákupu potravin, pravděpodobně máte více než jedno. Vajíčka jsou vynikající základ pro mnoho jednoduchých pokrmů, a dokonce i pokud je to jediná bílkovina, kterou doma máte, můžete udělat výbornou večeři. Například klasické omelety nebo francouzské toasty. Víte, francouzský toast není jen snídaní pokrm. Pokud přidáte trochu sýra a zeleniny, může být skvělou večeří.

Jednou jsem například přišla domů a zjistila, že máme jen pár vejce a půlku staré bagety. Naštěstí jsem měla celou skříňku plnou koření, takže večeře byla hotová za pár minut. Bylo to geniální a děti to milovaly! Naše Natálie si dokonce myslela, že je to lepší než pizza. A to je co říct, protože pizza je její nejoblíbenější jídlo.

Zeleninové zázraky, nebo když nejsou žádné masné produkty

Někdy nemusíte mít ani vejce. To neznamená, že nejste schopni připravit úžasnou večeři. Věřte mi, stačí trocha zeleniny a těstovin a máte hotovou večeři. Doma v zásadě pořád držíme těstoviny a konzervovanou zeleninu pro takové případy. Ano, vím, konzervovaná zelenina nemusí být nejlepší možností, ale v nouzi pochoutkou. Přidáte-li k tomu trošku olivového oleje, česneku a parmezánu, je to naprosto skvělé jídlo.

Nerobte si starosti, pokud nemáte doma čerstvou zeleninu. I takový plechovkový hrášek nebo fazole mohou být skvělým zdrojem bílkovin a vlákniny, a pokud k tomu přidáte nějaké koření, budou to úžasné chutě.

Pizzové dobrodružství s tortillou

Několikrát jsem se ocitla v situaci, kdy jsem měla doma jen pár tortill a kousek sýra. Tak jsem si řekla: "Proč neudělat pizzu?" No dobrá, není to tak úžasné jako ta opravdová, ale v nouzi velmi dobře poslouží. Stačí pouze tortillu potřít kečupem, posypat sýrem a přidat cokoli, co vám zbylo v lednici. Třeba zbytky zeleniny nebo maso. A pak to celé zapéct do zlatova. Voilà, máte skvělou večeři, která dětem i dospělým chutná.

Sušenky z ničeho, neboli když máte chuť na něco sladkého

A co když máte chuť na něco sladkého a doma zbytečně leží pár surovin, které byste mohli použít? Napadlo vás někdy udělat domácí sušenky? Já to zkoušela a musím říct, že je to skvělá zkušenost. Pár surovin, trocha trpělivosti a máte výbornou svačinu či dezert.

Jednou, když Diana měla narozeniny a já zjistila, že nemám nic na dezert, jsem zkusila vyrobit sušenky z másla, cukru, vajec a mouky, které mi zbyly. Byly to nejlepší sušenky, jaké jsem kdy dělala! A jestli mě nevěříte, zeptejte se Jakuba. Řekl mi, že kdybych takové sušenky měla na blogu, byla bych mnohem slavnější než jsem teď (samozřejmě se smál, ale já vím, že to myslel vážně). Takže pokud jste v podobné situaci, neváhejte a zkuste to.

Což takhle, všichni jsme už byli v situaci, kdy jsme neměli doma skoro žádné jídlo, ale stejně jsme si museli něco připravit. Ale víte co? Zábava začíná právě tam, kde končí schopnosti. Tak co si z takové situace udělat hru? Uvidíte, že vaše kreativita při vytváření jednoduchých a chutných jídel z toho, co vám zbylo v lednici, bude nekonečná. A já věřím, že vy a vaše rodina si to užijete stejně jako my. Tak dobrou chuť!

  • 0 Komentáře
Napsat komentář