Co rychlého k večeři?

Rychlé, ale chutné večeře

Večeře je pro většinu z nás klíčovou součástí dne. Někteří z nás se na ní těší od momentu, kdy otevřou oči ráno. Ale kdo má po dlouhém dni energii vařit komplikované jídlo? Je dobré vědět, že existují recepty, které jsou rychlé, ale přesto chutné a vyvážené.

A jak říká můj kamarád kuchař s pověstným jistotou: "Večeře by neměla být složitá. Měla by být chutná, lahodná a každopádně rychlá. Ale ani rychlost by neměla obětovat kvalitu". A já s ním úplně souhlasím. Proč bychom měli jíst nudné jídlo, když můžeme mít chutné a zdravé večeře bez zbytečného stresu a námahy?

Saláty jako rychlá večeře

Saláty? Opravdu? Ano, saláty! Možná si myslíte, že saláty jsou jen pro králíky. Pokud ano, tak vás chci přesvědčit, že to není pravda. Saláty mohou být vynikajícím a rychlým řešením pro večeři.

Neznamená to, že budete jíst pouze listy salátu. Existují tisíce kombinací, které můžete vyzkoušet. Třeba můj oblíbený salát s avokádovou a olivovou omáčkou, grilovaný kuřecí salát s balzamikovým dresinkem nebo salát Caesar. Můžete přidat ořechy, sýr, ovoce nebo maso. Proč mít nudný salát, když můžete mít chutný a výživný?

Pastové pokrmy, rychlé a bez komplikací

Jiný častý nápad na rychlou večeři je pasta. Ať už jde o spaghetti carbonara, linguini s krevetami nebo jednoduché tagliatelle s rajčatovou omáčkou, těstoviny jsou vždy rychlou a jednoduchou volbou. A co je na nich skvělé? Jsou tak univerzální! Můžete je kombinovat s takřka čímkoli.

Mám historku z doby, kdy jsem byl na vysoké škole. Jednoho dne jsem přišel domů pozdě (stalo se to často), byl jsem vyčerpaný a hladový. V lednici jsem měl jen těstoviny, rajčata a trochu parmezánu. S těmito třemi ingrediencemi jsem si uvařil jednoduchou, ale delikátní večeři.

Rychlé obložené chlebíčky

Obložené chlebíčky nejsou jen pro oslavy a párty. Mohou být také skvělým řešením pro rychlou večeři. Stačí jen několik ingrediencí, které máte v lednici a můžete si vytvořit výborné chlebíčky.

Vždy, když vidím chlebíčky, vzpomenu na svou babičku. Kdykoli jsme byli na návštěvě, babička měla vždy připravené chlebíčky. Byly to jednoduché obložený chlebíky, ale měly takovou skvělou chuť. Stačilo trochu šunky, sýru, rajčat, mladé cibulky a bramborový salát. A dnes? Dnes si připravuji obložené chlebíčky, když potřebuji rychlou a snadnou večeři.

Burger jako večeře? Proč ne!

Může se vám to zdát divné, ale burger může být dobrou a rychlou večeří. Doma můžete připravit zdravý burger podle svých preferencí. Na burgeru oceňuji především jeho variabilitu. Můžete si vybrat z nepřeberného množství ingrediencí a každý burger tak může být unikátní.

Pro mě je příprava burgeru jako procházka po parku. Myslím, že to je dáno tím, že jsem v mládí pracoval v burgerové restauraci. Byla to sice jen práce na brigádě, ale naučil jsem se tam kouzlo přípravy burgerů. Pokud nemáte čas na vaření, burger je sakra dobrá volba.

Ano, i rychlý večer může být chutný a výživný, pokud víte, co vařit. Takže příště, až budete mít náročný den a budete chtít něco rychlého k večeři, nebojte se experimentovat. A pamatujte, rychlost by neměla být na úkor kvality.

  • 0 Komentáře
Napsat komentář