Co uvařit k obědu v létě?

Vítejte v kuchyni počasí lehkosti

Naše kuchyně je teď plná svěžích letních produktů. Trhy jsou plné rajčat, okurek, vodního melounu a dalších ty překrásné letní ovoce a zeleninu a já, Václav, nemůžu čekat, až vám ukážu několik mých oblíbených receptů a tipů na letní obědy. Máme to štěstí, že tu máme takové bohatství výběru, a já jsem zde, abych vám ukázal, jak toho využít.

Óda na letní sendviče

Podívejme se na nějaké jednoduché letní sendviče. To je první věc, která mi napadá, když myslím na letní jídlo, a myslím, že nejsem sám. Kdo by nechtěl něco, co můžete sníst na zahradě, u bazénu nebo dokonce na písku u moře? Ale dělání skvělého sendviče je skutečná věda. Začněte správným chlebem, něčím, co je svěží a chutné, ale dostatečně pevné, aby zvládlo náplň. Potom přidejte něco mastného, jako je avokádo nebo hummus, aby sendvič byl opravdu lahodný. Pak je tu zelenina. Myslím, že jde o čerstvost. Dobře nasekaný salát, plátky rajčat, okurky - pro mě je to základní. A konečně, něco chutného. Moje děti Eliška a Vilém milují, když přidám kus grilovaného kuřete nebo krůtí šunku.

Letní šťávy a koktejly

K obědu v létě mi nikdy nechybí nějaký chladný nápoj. Někdy jen chladná voda s citronem a mátou udělá zázraky, ale občas chci něco speciálního. V takových dnech udělám domácí ledový čaj. Moje oblíbená kombinace je černý čaj s malinami a mátou, ale můžete experimentovat s jakýmikoliv ovocem a bylinkami, které máte rádi. A co koktejly? Mojito, Margarita, nebo dokonce Pina Colada - to vše jsou skvělé letní nápoje. S dětmi často děláme nealko verze těchto koktejlů a jsou taky vynikající.

Jednoduché saláty, hlavní chod létě

Salát je pro mě v létě hlavním jídlem. Kromě klasického řeckého salátu, který je naprosto neřešitelný v létě, miluji saláty s ledovým salátem, avokádem, grilovaným kuřetem a cherry rajčaty. Rád experimentuji s různými dresinky - domácí cesnakový dresing je můj aktuální favorit. Tipy na saláty si můžete vzít jak ze svěží zeleniny z trhu, tak z vlastní zahrádky. A nebojte se experimentovat, můžete se překvapit, co chutná dobře spolu. A pokud jde o saláty, pamatujte, že často méně je více. Jednoduché kombinace mohou být někdy chutnější než komplikované směsi.

Grilování, jízda bez brzd

V létě máme to štěstí, že můžeme jíst venku a využít gril. Od jednoduchých grilovaných kuřecích prsou až po složité marinované steak, grilování je skvělý způsob, jak přidat chuť a texturu našemu letnímu jídlu. Moje děti Eliška a Vilém milují, když děláme grilování a já jsem vždy rád, když můžu strávit čas venku s nimi, zatímco se starám o jídlo. Pokud máte gril, je to skvělý způsob, jak přidat trochu extra k vašemu letnímu obědu.

Deserty, které vám ochladí krev

A konečně, co by to bylo za oběd bez nějakého skvělého dezertu, že? V létě miluji jednoduché ovoce, jako jsou maliny, borůvky nebo meruňky. Ale když chci něco speciálního, udělám domácí zmrzlinu nebo sorbet. Jednou jsem se dokonce pokusil o domácí ledové ovoce, což byl hit, i když to byla trochu náročnější. Chladný, osvěžující dezert je skvělý způsob, jak zakončit letní oběd, ať už je to něco jednoduchého jako kousek ovoce, nebo něco více sofistikovaného jako domácí zmrzlina.

Zdravá letní výživa

Něco, co mi na létě opravdu imponuje, je to, jak snadné je jíst zdravě. Nachází se tu tolik skvělého ovoce a zeleniny, že je snadné vybrat zdravé a chutné možnosti. Ať už děláte salát, grilujete nebo si jen dáváte sendvič, vždy existují zdravé možnosti. A co je na tom nejlepší? Všechny tyto zdravé potraviny také chutnají skvěle. Takže nejen, že se cítíte lépe, když jíte zdravě, ale také si to víc užíváte.

Závěr

Užívám si letní obědy více než cokoli jiného. V posledních letech jsem zjistil, že jsem se stal mnohem kreativnějším s tím, co dělám a co jím, a mám za to, že to je z velké části díky tomu, jak inspirativní jsou tyto měsíce. Takže pokud hledáte nějaké tipy na to, co uvařit k obědu v létě, doufám, že vám tyto nápady pomohou najít nějakou inspiraci. Dobrou chuť!

  • 0 Komentáře
Napsat komentář