Co k večeři při hubnutí?

Úvod do večeře při hubnutí

Možná jste také slyšeli to staré přísloví: "Snídej sám, večeři dej nepříteli". Ale jak se to nám, lidem, kteří chtějí shodit nějaké to kilo, má týkat? Parafrázování přísloví by nám sice mohlo pomoci udržet nízkou váhu, ale určitě nás to neučiní šťastnými. Jak můžeme večeřet a přitom stále zhubnout? Ta otázka mě trápila, dokud mi Eliška nenapsala geniální plán na večeři pro hubnutí. Její jídla nejsou jen chutná, ale také pomáhají zhubnout. A teď se s vámi o ně podělím.

Jak na správnou večeři při hubnutí

Zapomeňte na veškeré nízkotučné potraviny a dietní náhražky. Jsou nechutné a často i nezdravé. Místo toho se zaměřte na pravé potraviny - zeleninu, libové maso, celozrnné produkty. Eliška je mistr v přípravě těchto pokrmů. Říká, že když jíme zdravé ingredience, naše těla se nám odvděčí, kdežto když se pokusíme vyhladovět, naše tělo začne brát energii z našich svalů, což je to poslední, co chceme.

Tajemství dobré večeře: Porcovaní

Porcovaní je klíčem. Důvěřujte mi, není nic horšího než cítit se hladový ještě předtím, než jste dojedli. Eliška vždy velmi pečlivě rozdělí potraviny na talíři. Vím, že to zní jako hloupá rada, ale věřte mi, že to funguje. Když zvládnete porcovaní, budete mít pocit, že jste dojedli, aniž byste přijali příliš mnoho kalorií.

Co na talíři nesmí chybět

Myslím, že všichni víme, že zdravý talíř by měl obsahovat 50% zeleniny, 25% proteinů a 25% škrobů. To je základní pravidlo. Ale co je skutečně zdravé? A co je pro nás nejlepší? Eliška mi vysvětlila, že zelenina by měla být pestrobarevná a pouvařená, protože tepelně upravená zelenina má lepší chuť. A když jde o proteiny, volte si libové maso, ryby nebo vejce.

Nejlepší večerní občerstvení při hubnutí

Jestliže večer máte hlad, často to znamená, že jste během dne nedostali dostatek jídla. Ale co je nejlepší občerstvení pro večer? Eliška je proponentem oříšků. Jsou plné zdravých tuků a bílkovin a jejich chuť je jednoduše úžasná. A pokud potřebujete něco sladkého, ovocné smoothie je tou nejlepší volbou.

Nenechte se ovládat hladem: Rady jak zvládnout večerní občerstvení

Někdy můžeme pocit hladu zaměnit za žízeň. Proto je důležité pít dostatek vody. Doba mezi večeří a spánkem by měla být co nejkratší. Eliška mi říká, že pokud máme hlad, můžeme si dát malé občerstvení, ale měli bychom se vyhnout těžkým jídlům. Někdy se v noci cítíme hladoví jen proto, že jsme unavení. Takže možná nejlepší radou je jít spát.

Neztrácejte naději: Příběh úspěchu

Hubnutí je obtížné a někdy můžete mít pocit, že vosí pas nikdy nedosáhnete, ale věřte mi, stojí to za to. Vlastně, nechci odvádět pozornost od celé této večeřové revoluce, ale musím se s vámi podělit o svůj příběh. Začal jsem cvičit a jíst zdravě před pěti lety a přestože to nebylo vždy jednoduché, bylo to jeden z nejlepších rozhodnutí mého života. Nejenže jsem zhubnul, ale také se cítím lépe a mám mnohem více energie. Eliška byla mou největší podporou a věřte mi, bez ní bych to nikdy nedokázal.

  • 0 Komentáře
Napsat komentář