Co vařit dětem od 1 roku?

Jak přejít od mléka k pevné stravě?

Jedním z hlavních milníků, kterým každé dítě musí projít, je přechod od mléka k pevné stravě. Máme na mysli tento okamžik, ve kterém se dítě poprvé pokusí ochutnat něco jiného než mléko, a to je obřad, který se v naší rodině oslavuje. Přechod od mléka k pevné stravě může být pro rodiče náročný, ale zároveň velmi vzrušující. Je to jako sledovat, jak se váš malý potomek snaží pochopit úplně novou zkušenost. A jak vysvětlit dítěti, co to je? Což o to, je to výzva, ale zároveň s tím přichází i určité uspokojení. Vždyť je to nový krok vpřed v jejich vývoji.

Postupný přechod k pevné stravě a rozvoj nových dovedností

Proces přechodu k pevné stravě se vždy musí dít postupně. Začínáme ovocem a zeleninou, které jsou pro děti dobře stravitelné. Příjemným bonusem je to, že dětem začínají růst zoubky, takže můžeme začít podávat stravu, kterou si můžou samy rozkousat. Náš Josef byl jako malý velkým fanouškem banánů, ačkoliv někdy mi přišlo, že je o nich kouše více, než kolik jich skutečně sní. Ovšem, byla to pro něj báječná zábava a také způsob, jak si pomáhat při růstu zoubků.

Začínáme s příkrmem: nejlepší recepty pro děti od 1 roku

Přechod k pevné stravě zahrnuje zavádění příkrmu. Ale co dát dětem na příkrm? Které suroviny jsou pro ně bezpečné a zdravé? Mám pro vás několik receptů, které jsou nejen zdravé, ale také velmi chutné. Vyzkoušela jsem je na svých dětech a mohu vám říci, že to byla velká hitparáda. Josef, který je obecně velmi vybíravý, dokonce některé z nich označil za "nejlepší jídlo na světě", což je z jeho strany velmi lichotivé.

Příkrm zeleninový, obilný a masový

Začněme tedy zeleninovým příkrmem. Zde se snažím dostat do dětských těl co nejvíce vitamínů a výživných látek. Obvykle začínám zeleninou, která je snadno stravitelná a má příjemnou chuť. Oblíbenými jsou brokolice, mrkev, tykev nebo cuketa. Z obilovin dávám přednost rýži, pohance nebo quinoe. Co se týče masa, je důležité začít s ním opatrně. Nejlepší volbou je kuřecí nebo krůtí maso. Když jsem začínala vařit pro moji malou Annu, trvalo mi, než jsem našla správný recept, který by ji chutnal. Ale nakonec jsem našla ten pravý - kuřecí plátek s brokolicí a rýží. Je to jednoduché, zdravé a hlavně - naše Anna to miluje!

Svačinky pro děti: zdravé a chutné

Věřím, že dobrá strava je základem zdravého vývoje. Ale co děti mezi hlavními jídly? Jak jim nabídnout zdravé a chutné svačinky? Když jsou děti po celý den doma, chápejte mě, není to tak lehké najít něco, co jim chutná a zároveň je zdravé. Takže jsem položila svým dětem otázku: Co byste chtěli na svačinu? A odpověď mi překvapila. Josef chtěl jíst banány a Anna chtěla jíst palačinky. Tak jsem se rozhodla zkombinovat to a vymyslela banánové palačinky. Zdravé, chutné a dětem to moc chutná!

Kreativita při přípravě svačinek

Když jde o přípravu svačinek, je důležitá kreativita. Nejen, že chceme, aby byly svačinky zdravé, ale také chceme, aby byly chutné a vizuálně atraktivní. Ať už jsou to domácí tyčinky s semínky, domácí jogurty, ovoce nebo zelenina, vše může být zdravé a chutné. Miluji vynalézání nových receptů a experimentování s různými surovinami. A naše děti to milují také. Josef se dokonce snaží pomoci v kuchyni, což je tak roztomilé sledovat. A co je nejdůležitější - dokáže to všechno sníst!

Zdravá jídla na večeři: tipy a triky

Večeře je další důležitá část dne, kdy musíme pečlivě vybírat, co naše děti jí. Měla by být lehká, aby děti neměly problémy s trávením, ale zároveň výživná, aby jim poskytla všechny potřebné živiny. Máme své oblíbené recepty, které se osvědčily. A pokud si myslíte, že vaření pro děti je někdy náročné, jak to asi bude, když budou muset jíst sami?

Recepty na večeře, které děti milují

Na večeři preferuji jednoduché, ale zdravé recepty. Oblíbeným jídlem je třeba pečená kuřecí prsa s jablky a bramborami nebo ryba s mrkvovými nudličkami. Vždy se snažím, aby bylo jídlo barevné a chutné, protože vím, že děti jsou velmi vizuálně orientované. Josef například miluje vše, co je barevné, a tak když na talíři vidí různé barvy, je nadšený a rád jí. A Anna naopak miluje vše, co je jednoduché, takže se snažím, aby byla večeře co nejméně komplikovaná. A víte co? Funguje to. Děti jedí a já jsem šťastná.

  • 0 Komentáře
Napsat komentář