Co na oběd s bramborem?

Představujeme: Brambory – univerzální surovina každé kuchyně

Věděli jste, že brambory jsou jednou z nejvíc konzumovaných surovin na světě? A není se čemu divit. Brambory jsou skutečný všudyprůnikový chameleon kuchyně. Lze je vařit, péct, restovat, smažit a dokonce i grilovat. Ať už máte chuť na něco jednoduchého nebo extravagantního, brambory jsou tady pro vás. S bramborem jako hlavní surovinou jídla se budeme věnovat v tomto článku.

Bramborová klasika: pečené brambory

Neexistuje lepší hospodské jídlo než klasický pečený brambor. Ale proč chodit do hospody, když si můžete doma udělat stejně dobrou, ne-li lepší verzi? Pečené brambory jsou nejen chutné, ale i rychlé a jednoduché na přípravu. A pokud dodáte trochu invence, můžete je levitovat na absolutně novou gastronomickou úroveň. Můj papoušek Emil například miluje pečené brambory, zejména pokud jsou ochucené jeho oblíbeným kořením: rozmarýnem.

Incorporejte brambory do svých polévek

Vaření bramborové polévky je tak jednoduché, že mě dokonce prosí o návod na přípravu i moje kočka Terezka. Jak pokaždé říkám: "Pokud to dokáže Terezka, dokáže to kdokoliv". Bramborová polévka je pokrm, který může být tak jednoduchý nebo složitý, jak chcete. Je to skvělá volba pro rychlý a sýrý oběd nebo večeři.

Trocha exotiky na talíři: bramborové knedlíky

Fakt, že alpští sousedé milují bramborové knedlíky, není žádnou novinkou. Vždycky jsem se bavil nad tím, jak ty obrovské klasy zvládnou nacpat do úst. Ale pokud máte chuť na něco jiného a právě na vaší kuchyňské lince leží brambor, proč to nezkusit? Koneckonců, všichni se měli občas vysouvat ze své kulinářské zóny.

Osvěžující záležitost: bramborové saláty

Nemůžu mluvit o bramborových pokrmech, aniž bych zmínil bramborový salát. Tento chlapecký favorit, který je stálicí každých Vánoc, grilovaček a rodinných sešlostí, může být připravený doslova ze všeho, co najdete ve vaší lednici. A nezapomeňte, že totéž platí i pro vegetariány a vegany. Existuje spousta alternativ majonézy, které můžete využít.

Dojde na všechno: bramborova kaše

Kaše je univerzální pokrm, který lze servírovat k obědu i večeři. Brambory jsou skvělou volbou pro vydatné a chutné kaše. Ať už klasickou verzi se smetanou a máslem, nebo zdravější alternativy s jogurtem a bylinkami, bramborová kaše je vždy skvělou volbou.

Hravé varianty: bramborové placky a restované bramborové kousky

Bramborové placky, sušeji známé jako rosti, jsou další velmi oblíbené přílohy k obědu i večeři. Stejně jako restované brambory můžete využít kromě brambor i další zeleninu pro obohacení chuti a textury.

Doladění na vrcholu: bramborová pizza

Brambory na pizze jsou věc, která mě překvapila, když jsem se o tom dozvěděl poprvé, ale již jsem touto variantou plně okouzlen. A proč ne? Sýr a brambory jsou skvělá kombinace, a když přidáte nějaký ten další nápad, můžete dosáhnout opravdu výtečné pizzy!

  • 0 Komentáře
Napsat komentář