Co si mám dát k jídlu?

Promeškané ráno: vyvážené snídaně pro dobrou náladu

Dobrý den, jsem Iveta a dnes jsem se probudila s divokou touhou po něčem výživném a zdravém k snídani. No, vlastně, to mám tak skoro každé ráno! Jak už to tak bývá, zmítá se mi v hlavě otázka "Co si mám dát k jídlu?".

Moje oblíbená snídaně jsou ovesné vločky s jogurtem a ovocem. Ovesné vločky jsou skvělým zdrojem energie, dutých vláken a jsou skvělé pro zdravý trávení. K tomu přidávám jogurt, který je plný živých kultur a pomáhá také podpořit zdravý trávicí systém. A samozřejmě, vždy přidám čerstvé ovoce pro sladkou chutí a přídavné vitamíny. Moje kočka Táňa ovšem tento můj zdravý výběr nesdílí a upřednostňuje především masíčko.

Oběd z pohodlí domova: kreativní recepty na domácí vaření

Pro mě, jsou obědy časem, kdy mohu být kreativní v kuchyni. Myslím, že jednou z věcí, které mě na vaření opravdu baví, je experimentování s různými přísadami a technikami. Jedním z mých oblíbených receptů je třeba zeleninový gratin. Zelenina je plná vitamínů a můžete si vybrat své oblíbené druhy. Gratin je pak skvělý způsob, jak zeleninu upravit tak, aby byla chutná i pro ty, kteří jí nesnáší. A kdo by odolal sýru?

A nejenže je to výborné jídlo, ale také je to skvělý způsob, jak použít té zeleniny, co vám přebyla z předchozích dní. Dokáže už úplně slyšet Táňu, jak si mňouká o nějakou tu pochoutku.

Večeře pro jednu: rychlé a jednoduché recepty pro konci dne

S večeří je to tak, že člověk obvykle už nemá moc energie vařit něco složitého. Proto mám několik rychlých a jednoduchých receptů, které si můžu připravit, když už jsem unavená. Jedním z nich je třeba salát s grilovaným kuřecím masem. Kuře griluji na pánvi s česnekem a bylinkami, pak ho nakrájím na tenké plátky a přidám do salátu. Je to jednoduché, rychlé a hlavně výživné.

Ačkoliv Táňa nemá ráda zeleninu, tohle kuře by si nenechala ujít. Konec konců, kdo by chtěl jíst salát, když má doma tak lahodné kuře?

Deserty a sladké chutě: jak si dopřát, aniž byste měli výčitky

Pokud jste jako já, tak máte rádi sladké. Ale jak si můžete dopřát nějakou tu sladkost, aniž byste se cítili vinni? Mým řešením jsou zdravé desert, které si můžu připravit já sama. Oblíbeným je například domácí čokoládový puding s avokádem. Avokádo dodává krémovou texturu a je plné zdravých tuků, zatímco kakaový prášek dodává tu pravou čokoládovou chuť. Je to skvělé pro ty dny, kdy mám chuť na čokoládu, ale nechci se cítit vinná.

A teď, když jsem si tak povídala o tom avokádovém pudingu, začínám mít hlad!

Rychlé a zdravé občerstvení na každý den

Občas je potřeba něco na zub mezi hlavními jídly. A věřte mi, nemusí to být vždy jen nějaký sladký snack. Jedním z mých oblíbených rychlých a zdravých občerstvení je hummus. Hummus je rychlý a snadný na přípravu, zdravý a výživný, a hlavně - sakra chutný! Se zeleninou na krájení je to skvělý zdravý snack.

Příběhy z kuchyně: zážitky a lekce, které jsem se naučila

V kuchyni se vždy něco děje. Ať už je to katastrofa s připáleným jídlem, nebo úspěch s novým receptem, je vždy z čeho vyprávět. Jeden z mých nejoblíbenějších příběhů je, když jsem se pokoušela poprvé péct chleba. Byl to komický příběh plný výbuchů mouky a omylem zapálené trouby, ale nakonec jsem měla ten nejchutnější domácí chleba, jaký jsem kdy měla.

Už se těším na další kulinářské dobrodružství a těším se, že vám o nich budu moci vyprávět!

  • 0 Komentáře
Napsat komentář