Co upéct na plech?

Studený start: Příprava před pečením

Naše cestovatelka dnešního dne, plechovka, má své tajemství. Mnoho lidí si omylně myslí, že péct na plechu je něco, co se děje bez diskrétních příprav. Ale jak by se mohli tak spletit. Než se vůbec začnete připravovat na pečení, musíte mít vhodný plech. Tipy, které vám mohou pomoci, jsou velmi jednoduché. Za prvé, ujistěte se, že váš plech je čistý. Nemusí být lesklý jako nový, ale neměl by mít žádné zbytky jídla nebo mastnoty. Čistý plech nejen zlepšuje chuť vašich pečených dobrot, ale také zabraňuje spálení a přilnutí.

Používejte plech s nepřilnavým povlakem nebo vždy použijte papír na pečení. To nejen ujistí, že vaše kulinářské umění se snadno vyjme z formy, ale také ochrání plech a usnadní jeho čištění. Papír na pečení je navíc ekologická volba. Jestliže vám ani to nepomůže, zkuste plech potřít máslem nebo olejem a posypat ho trochou mouky. Ale opatrně, některé pečivo by mohlo při příliš silné vrstvě získat nepříjemně mastnou chuť.

Jaký je klíč k úspěšnému pečení na plechu?

Klíčem k úspěšnému pečení na plechu je teplota. To je fakt, přátelé. Možná jste slyšeli o "předehřátí" a mysleli, že je to jen kuchařský mýtus. Ale ne, je to skutečná věc. Předehřátí trouby na správnou teplotu je základní krok, který mnozí z nás vynechávají, a pak se divíme, proč nám pečivo spálí nebo zůstane syrové. Když předehřeje trouba, zajistí, že celý plech dosáhne správné teploty a stejně důležité je, že se tato teplota udrží po celou dobu pečení.

Pamatujte, že každá trouba je jiná a teploty mohou být někdy nepřesné. Zkuste si troubový teploměr, abyste měli jistotu, že vaše trouba je na správné teplotě. A zapomeňte na otevírání a zavírání dveří během pečení. Každé otevření dveří může způsobit ztrátu teploty až o 25%, což může váš pečený výrobek zničit.

Pečení sladké vs. slané

Hlavní rozdíl mezi pečením sladkého a slaného na plechu je ten, že sladké vyžaduje více přípravy, jelikož musíte zadbat na důkladné promíchání surovin, aby se zabezpečily stejné chutě. Naopak, při pečení slaného je důležité se zaměřit na to, aby suroviny byly na plechu rovnoměrně rozložené, aby se všechny stejně upekle.

Pečení slaných dobrot na plechu je také skvělý způsob, jak získat zeleninu do své stravy. Například brambory pečené na plechu jsou vynikající a snadné na přípravu. Jediné, co musíte udělat, je umýt je, rozřezat na polovinu (nebo na čtvrtiny, pokud jsou velké), hodit je na plechu s trochou olivového oleje, soli a pepře, a pak je péci do zlatova. Jestli cítíte chuť na experiment, přidat můžete i další koření. Jako je rozmarýn, česnek nebo papriku.

Pečení chleba na plechu: Malý krok za člověkem, velký krok za člověčanstvo

Mnoho lidí se obává pečení chleba doma, protože si myslí, že je to složité. Ale já vám dneska ukážu, že pečení chleba na plechu může být opravdu jednoduché. Představte si vůni čerstvě upečeného chleba doma. To je něco, na co se nezapomíná.

Začneme s jednoduchým receptem na chléb. Potřebujeme jen chlebové těsto (můžete koupit hotové nebo si ho připravit doma), mouku na potření a trochu oleje nebo másla na potření plechu. Nejdříve plech vhodné velikosti potřeme olejem nebo máslem a posypeme moukou. Pak na něj vložíme těsto. Pamatujte, chléb během pečení naroste, takže ho na plechu rozprostřete tak, jestli je to možné, aby se nedotýkal kraje plechu. Chléb nechte v troubě po dobu předepsanou receptem. Zapomeňte se ho v pravidelných intervalech ohlédnout a pohlídat, aby se nám nepřipekl.

Pečení chleba na plechu je skvělá volba pro ty, kteří chtějí doma péct chléb, ale nemají pekáč na chléb. Můžete experimentovat s různými druhy mouky, semínky a kořením pro unikátní chutě.

  • 0 Komentáře
Napsat komentář