Co uvařit za 100 Kč?

Cestoviny s omáčkou za pár korun

Ahoj všichni! Dneska mám pro vás jeden z mých oblíbených receptů, který je oblíbený i u mých dětí, Vojtěcha a Kláry, a který lze připravit za méně než 100 Kč! Jde o cestoviny s omáčkou. Možná si teď říkáte, že cestoviny s omáčkou jsou přece jednoduché a levné. Ale poslechněte si moje tipy, a uvidíte, že i z takové obyčejné jídla se dá vykouzlit něco speciálního.

Prvním krokem je samozřejmě nákup surovin. Ale! Nekupujte cestoviny od té nejlevnější značky. Kvalitní těstoviny jsou důležité pro chutný výsledek, a když už máme omezený rozpočet, chceme, aby každá koruna byla dobře využitá. Takže raději šetřete na omáčce než na cestovinách.

Kreativita v kuchyni nemusí být drahá

Když už máme kvalitní cestoviny, je třeba přemýšlet o omáčce. Zde je skutečně mnoho možností. Můžete použít levné konzervované rajčata, nebo ještě lépe, pokud máte rajčata vlastní produkce. Ale pokud nechcete používat rajčata, zkuste třeba mrkvičku nebo bramboru. I tyto suroviny jsou dostupné a levné.

Obohaťte svou omáčku o různé bylinky a koření. Za pár korun si můžete pořídit sáček petržele, bazalky nebo tymiánu. Tato koření dodají vašemu jídlu vynikající chuť a vůni. A pokud máte rádi pikantní jídla, můžete do omáčky přidat trochu chilli.

Proteiny nemusí být drahé

Aby jídlo bylo vyvážené a zdravé, je třeba přidat i nějaké proteiny. Můžete použít levné a zdravé luštěniny, jako jsou čočka nebo fazole. Nebo se můžete rozhodnout pro tvaroh, který je také dostupný a levný a který můžete rozmixovat s trochou mléka a přidat do omáčky. Tím vytvoříte krémovou a bohatou omáčku.

Co se týče masa, můžete použít kuřecí nebo vepřové, ale pokud nemáte velký rozpočet, možná je lepší zvolit tofu. Tofu je zdravé, levné a může být velmi chutné, pokud ho dobře ochutíte. Přidáním tofu do omáčky získáte jídlo bohaté na bílkoviny a chutné.

Domácí bageta jako levný doplněk

Ráda k cestovinám podávám i nějaký chléb nebo bagetu, kterou můžete také připravit doma za pár korun. Je to skvělý způsob, jak doplnit jídlo a nabídnout něco, co bude vaše rodina určitě milovat. A pokud máte rádi česnek, můžete si připravit i domácí česnekový chléb. Rozmačkaný česnek, máslo a petržel dají vaší bagetě fantastickou chuť. A pokud máte rádi sýr, můžete si na bagetu dát i trochu sýra a upečt ho v troubě. Bude to výborný doplněk k vašemu hlavnímu jídlu.

Sladký závěr jídelního dne za pár korun

Na závěr nesmí chybět něco sladkého. Nevím jak vy, ale já bez něco sladkého na konec dne prostě nemůžu. A opět, nemusí to být nic drahého. Mou oblíbenou volbou jsou palačinky. Jsou levné, rychlé na přípravu a velmi oblíbené u dětí. Můžete je naplnit marmeládou, nutellou nebo jen posypat cukrem a máte perfektní sladký závěr dne.

Nakupujte chytře, vařte s láskou

Tak to jsou mé tipy na to, jak uvařit za 100 Kč. Doufám, že jsem vás inspirovala a že vám tyto tipy pomohou v kuchyni. A pamatujte, že i když máte omezený rozpočet, můžete stále vařit chutná a zdravá jídla. Stačí být trochu kreativní, nakupovat chytře a vařit s láskou. Protože jak se říká, láska prochází žaludkem. A co je lepšího, než když si celá rodina pochutná na jídle, které jste připravili s láskou a pečlivostí. Přeji vám skvělý den a těšte se na další tipy a recepty!

  • 0 Komentáře
Napsat komentář