Co uvařit za 200 Kč?

Nápady na pokrmy, které nezruinují peněženku

Jako Gabriela, matka na plný úvazek a vášnivá blogerka o jídle a kuchařství, jsem se za dlouhá léta strávená u sporáku naučila pár šikovných triků, jak připravovat chutné a nákladově efektivní pokrmy. Sníd, že připravit jídlo za méně než 200 Kč je nemožné? A já říkám, že je! A nejen připravit, ale také uspokojit chuťové buňky všech členů rodiny.

Rychlý domácí chléb - levný a výživný

Kupování chleba v obchodě je příliš pohodlné, ale co když vám řeknu, že domácí chléb můžete připravit za pár korun? A to není všechno! Domácí chléb je nejen levný, ale také mnohem zdravější než ten kupovaný. Je na čase začít experimentovat s vařením, zvláště když jste na rozpočet. Skvělý recept na domácí chléb zahrnuje pouze tři základní ingredience: mouku, droždí a vodu. A co je ještě lepší, můžete do něj přidat cokoli, co máte rádi - semínka, ořechy, ovoce a dokonce i bylinkové oleje pro extra chuť!

Léčivá gulášová polévka pro duši i peněženku

Gulášová polévka je jednou z nejoblíbenějších polévek v České republice. Je nákladově efektivní a navíc super zdravá! Můžete ji připravit s hovězím, vepřovým nebo jen se zeleninou pro vegetariánskou verzi. Gulášová polévka je chutná, výživná a vždy zahřeje v chladných dnech. Vtip je v tom vybrat si co nejlevnější kusy masa. Ale nebojte se, levné neznamená horší, jenom že to maso potřebuje trochu více času, aby se uvařilo a stalo se měkkým a šťavnatým.

Chutná beruška se skořicovou nádivkou

Jako dítě jsem milovala berušky ze skořicové nádivky, které nám moje babička vždy pekla. Dodnes si pamatuji ten vůně skořice, který se linul z kuchyně a naplňoval celý dům. Ale co je na tomto receptu skvělého, je to, že ho můžete změnit a přizpůsobit podle toho, co máte doma - jablka, hrušky, slivky nebo cokoli dalšího. A cena? Vždy pod cenou oběda v restauraci!

Boršč - klasická ukrajinská polévka

Boršč je další skvělý recept na náhlou návštěvu. Tato polévka je dekadentní, plná chutí a barvy. A nejlepší na tom? Je to jedno z nejlevnějších jídel, které můžete uvařit, a je tak výživné, že se z něj stane hlavní pokrm. Při vaření boršče můžete být opravdu kreativní - použijte vše, co najdete ve své lednici, a výsledkem bude vždy nádherné a chutné jídlo.

Domácí knedlíky - základ každého českého stolu

Domácí knedlíky jsou tak základní, že je někdy těžké si uvědomit, jak levné jsou k přípravě. A nejlepší je, že knedlíky můžete podávat s téměř čímkoli - s masem, omáčkou, zeleninou nebo jen samotné. A když přijdou návštěvy, knedlíky vždy zaujmou - kdo by řekl ne domácímu, měkkému a chutnýmu knedlíku?

Tortilla - rychlá, chutná a levná

Co když nemáte čas ani peníze na velké vaření? Nepropadejte panice! Připravte si rychlou a chutnou tortillu. Tento pokrm je nejen levný a rychlý, ale také můžete použít cokoli, co máte v ledničce - sýr, šunku, zeleninu, hrášek a dokonce i konzervované fazole! A co je ještě lepší, zbylé tortilly můžete zabalit a vzít si s sebou jako oběd do práce nebo do školy.

Domácí pizza - levnější a zdravější než ta z pizzerie

Domácí pizza je další skvělou volbou pro rychlou a levnou večeři. Ingredience na pizzu můžete vybrat podle chuti a peněženky. A jídlo je daleko zdravější než kupovaná pizza, protože si můžete vybrat své vlastní, kvalitní suroviny. A pokud máte děti, můžete je nechat, aby si navrhnuli vlastní pizzu a tak se zároveň dobře bavili.

Pokud si myslíte, že na vaření je potřeba mít plnou peněženku, jsem tady, abych vám ukázala, že to tak být nemusí. Vše, co potřebujete, je trochu kreativity a receptů, které se dají přizpůsobit vaší peněžence. Takže se nebojte experimentovat a objevovat nové chutě a recepty. Máte přece svět na talíři, a to doslova!

  • 0 Komentáře
Napsat komentář