Co vařit levně a rychle?

Jak začít?

Pamatujte, že když hledáte levné a rychlé recepty, klíčem je jednoduchost. Vyhněte se složitým receptům, které vyžadují mnoho ingrediencí a času pro přípravu. Zvlášť když nemáte čas ani peníze na volnočasové vaření. A víte co? Tato filosofie mě dovedla k objevům některých skvělých jídel a receptů, které dnes s vámi sdílím.

Levné rychlovky z vaší spíže

Pokud chcete ušetřit čas i peníze, je třeba mít doma zásoby základních potravin. Myslím tím takové věci jako těstoviny, rýže, konzervy, smrznuté zeleniny a ovoce. Tito malí pomocníci vám dovolí vytvářet rychlé a chutné pokrmy. A co více, můžete je koupit v množství a ušetřit tak další peníze.

Vydatné pokrmy na jednohubky

Baví mě vařit pokrmy, které se dají jíst „na jednohubku“....nesložitě se jedí a jsou výtečné. Příkladem může být sendvič s kuřecím masem a sýrem. Na začátek, vezměte kuřecí prsa, které jsou levnější, vrou je a poté je sejměte z kosti. Pak smíchejte sýr, zeleninu a kuřecí maso v míse a dejte do sendviče. Jednoduché a chutné.

Rychlounké obědy z pánve

Pánvové pokrmy jsou skvělou volbou, pokud potřebujete rychle a levně vařit. Stačí vám pár surovin a máte hotový pokrm. Jako příklad můžu uvést pánvovou tortillu. Stačí vám vejce, zelenina a trochu sýra a máte levnou a rychlou večeři. Tento recept je skvělý protože můžete použít libovolnou zeleninu, kterou máte doma.

Svačiny bez velkého vaření

Mnoho lidí si myslí, že musí vařit, aby měli zdravou a chutnou svačinu. Ale to není pravda. Přírodní jogurt se sušeným ovocem a ořechy je skvělou a levnou volbou. A co teprve ty krásné kanapé s avokádem a kuřecím masem. Jen si připravte kuřecí prsa a nakrájejte avokádo. Poskládejte na chleba a máte krásnou a zdravou svačinu.

Jídla bez masa, ale s gurmánským šmrncem

Rozhodně se nemusíte bát vegetariánských jídel. Nejde jen o to, že jsou levné a rychlé, ale také o to, že jsou zdravé a chutné. Příkladem může být těstoviny s rajčatovou omáčkou a bazalkou. Můžete použít čerstvá nebo konzervovaná rajčata. Stačí smíchat všechny suroviny, přidat trochu soli a pepře a máte hotový pokrm za pár minut.

Kreativní dezerty pro všechny, co mají rádi sladké

Dneska si vyzkoušíme rychlý a levný dezert, který si zamilujete. Banánové palačinky se dělají za 15 minut a stojí jen pár korun. Stačí rozmačkat banány, přidat vejce, trochu medu a těsto naházet na pánev. Skvělá volba pro všechny, kteří mají rádi sladké. Plus, je to zdravý dezert, který si můžete dát i na snídani.

Koneckonců, nejlepší cesta, jak ušetřit peníze a čas při vaření, je mít několik základních surovin po ruce, vyhnout se složitým receptům a být kreativní. Vždycky si pamatujte, že lepší než jídlo z restaurace je domácí jídlo. Je levnější, zdravější a často i chutnější. A nezapomeňte, že vaření by mělo být zábava, ne stres!

  • 0 Komentáře
Napsat komentář