Kde se dobře a levně najíst v Praze?

Úvod do pražské gastronomie za slušné ceny

Vám, kteří máte zrovna hlad a chcete si pochutnat na kvalitním jídle za rozumnou cenu, bych rád ukázal, že jsem v Praze strávil mnoho roků prozkoumáváním jídelních stolů. Některé restaurace jsou sice dražší, ale nabízejí skvělý poměr cena-výkon. Jiné zase nabízí levné, ale nekvalitní pokrmy. Tohle ovšem není o těch. Chci vám představit pravé poklady pražské gastronomie, které vás nepřipraví o všechny vaše úspory.

Prokousávání se Staroměstským náměstím

Nepravděpodobně budete chtít jít na Staroměstské náměstí. Toto historické centrum Prahy je totiž plné turistů a drahých restaurací. Ale kdepak, existuje místo, kde můžete najít skutečnou hodnotu za rozumnou cenu. Je to Sklípek U Zelené štiky, malá krčma skrytá v malé uličce od hlavního náměstí. Zde si můžete dát tradiční českou kuchyni, jako je pečená kachna nebo svíčková, a to vše za méně než 200 Kč.

Ještě další tip pro vás: Pokud jste fanda piva, musíte navštívit pivovar U Medvídků. Nachází se jen pár kroků od Staroměstského náměstí a nabízí jedno z nejlepších piva v Praze. Vyzkoušejte jejich speciální pivo X-Beer 33, které je s 12,6% alkoholu nejpevnějším pivem na světě. Ale pozor, toto pivo není pro slabé povahy!

Malá Strana: kulinářský ráj za dobré peníze

Kličkování mezi úzkými, klikatými uličkami Malé Strany je sama o sobě zážitek. Ale co teprve, když v nich najdete špičkové restaurace za skvělé ceny. Jednou z nich je restaurace Újezd, kde si můžete vychutnat tradiční českou kuchyni, ale i mezinárodní speciality. Navíc jsou zde ceny mnohem příznivější než v jiných částech centra.

Pokud jste na pití, vinárna U Knihovny je vaše destinace. Toto místo se nachází v srdci Malé Strany a nabízí širokou škálu českých a moravských vín. A víte co je nejlepší? Ve vinárně U Knihovny si můžete vychutnat sklenku dobrého vína za pouhých 50 Kč.

Vyšehrad: historické místo s moderními chutěmi

Vyšehrad je jedním z mých oblíbených míst v Praze. Kromě toho, že je to úžasné historické místo plné starých hradních ruin, nabízí také vynikající gastronomickou scénu. Pokud máte hlad, vyzkoušejte Vyšehradský restaurant 1887. S jejich moderními interpretacemi tradičních českých jídel si jistě přijdete na své. A ceny, jak to tak bývá, jsou tu stále rozumné.

Je to hlad? Možná byste měli zavítat do Vyšehradského pivovaru. Tato popularní pražská pivnice nabízí skvělé pivo a lahodná jídla za nízké ceny. Pokud máte rádi pivo a hovězí špecle, Vyšehradský pivovar je vaším rájem. A jestli vám to ještě nestačí, uvědomte si, že tato legendární pražská pivnice nabízí nádherný výhled na Prahu – a to je, přátelé, k nezaplacení.

Karlín: moderní a levná čtvrť pro foodies

Odvážně do Karlína, trendy čtvrti Prahy, kde se mísí staré a nové, a samozřejmě zde nechybí ani skvělé jídlo. Zde najdete řadu příjemných kaváren, bister a restaurací, které si zamilují i ti nejnáročnější gurmani. A co je nejdůležitější? V Karlíně nemusíte platit cenou krále za skvělé jídlo a pití.

Maso a Kobliha, to je jeden z karlínských gastro poutníků, který stojí za to vyzkoušet. Toto moderní bistro je známé svými prvotřídními burgery a donuts, které vám okamžitě udělají radost. Ale nejen to! Mají také vynikající nabídku čepovaných piv a ciderů. A to vše za ceny, které vás nenechají krást banky.

Do Prahy, jednoho z nejkrásnějších měst na světě, příjdou turisté ze všech koutů světa, aby si užili její jedinečnou atmosféru, kouzlo středověkých uliček a impozantních památek. Ale Praha je také rájem pro milovníky jídla, plná úžasných míst, kde se můžete dobře a levně najíst. Takže doufám, že se vám moje tipy budou líbit a pomohou vám najít to pravé místo k jídlu v Praze. Ať už jste místní nebo turista, dobré jídlo stojí za námahu hledat.

  • 0 Komentáře
Napsat komentář