Co jíst abych přibrala?

Úvod do sviěta přibírání na váze

Panebože, znáte ten pocit, když se po celý život snažíte shodit pár kil, jenom aby se na vás lidé nevyptávali, proč jste tak hubená? No jo, pro některé z nás to je fakt. Moje jméno je Iveta a ačkoliv vypadám jako někdo, kdo přenechává své dorty dalším (což je pravda, dorty a já jsme nepřátelé na život a na smrt), dnes se s vámi podělím o to, jak jsem se naučila přibírat na váze. Dokonce i když mi příroda hrála proti. Ale nejdřív, pojďme se podívat na několik faktů.

Jídelní plán pro přibírání

Jídelní plán pro zdravé přibírání vaše tělo nezatěžuje příliš velkým množstvím cukru nebo nasycených tuků. Při plánování jídelního plánu je důležité přemýšlet o tom, jaké potraviny jsou pro vás nejlepší. Co fungovalo pro mě, je kombinace nízko a vysoko glykemických potravin, takže moje tělo získávalo energii jak z pomalu uvolňováných sacharidů, tak z těch rychlejších. Držela jsem se potravin, které obsahovaly hodně bílkovin, vlákniny a zdravých tuků: ořechy, semínka, avokádo, síranové mandle, jogurt a ryby byly na mém jídelním plánu skoro každý den. Musím přiznat, že si moje chuťové pohárky rychle zvykly na novou dietu!

Význam proteinů a tuků v nabírání na váze

Když jste na misi přibrat na váze, jedním z klíčových slov, které byste měli mít na paměti, je "bílkoviny". Bílkoviny jsou stavebními kameny našeho těla a jsou nezbytné pro růst svalů a regeneraci. Když chceme přibrat na váze, je důležité konzumovat dostatek bílkovin, aby naše tělo mohlo stavět nové svalové tkáně. Tuky také hrají důležitou roli v naší stravě, protože jsou nejbohatším zdrojem energie. Zdravé tuky jako jsou ty, které se nachází v avokádu, lososu, ořeších a semínkách, jsou skvělou volbou. Jsou plné omega-3 mastných kyselin, které jsou pro nás nezbytné. Mějte však na paměti, že při konzumaci tuků je třeba být opatrný, protože mají vysoký obsah kalorií a mohou vést k nezdravému přibírání na váze, pokud jich sníme příliš mnoho.

Aerobní versus anaerobní cvičení

Oh, ano, cvičení. Představte si, že jsem si myslela, že když chci přibrat na váze, musím se vyhýbat cvičení jako by bylo morové. Jakmile jsem ale trochu prozkoumala věc a mluvila o tom s odborníky, zjistila jsem, že můžu cvičit, ale musím se zaměřit na jiný druh cvičení. Aerobní cvičení, jako je běhání, plavání nebo jízda na kole, spalují hodně kalorií, což je skvělé, když chcete zhubnout, ale ne tak dobré, když chcete přibrat. Na druhé straně, anaerobní cvičení, jako je vzpírání, pomáhají vytvářet svalovou tkáň, což vede k přibírání na váze. A tak jsem se stala přítelkyní s činkami. Kdo by si to byl pomyslel!

Udržitelné návyky, ne jen rychlé výsledky

Myslím, že jedna z nejdůležitějších lekcí, kterou jsem se naučila na mé cestě k přibrání na váze, je, že to není sprint, ale maraton. Jakákoliv změna, kterou chcete v těle provést, vyžaduje čas, trpělivost a hlavně udržitelnost. To znamená, že místo toho, abych se držela nějaké rychlé diety nebo šíleného cvičebního plánu, jsem se rozhodla změnit svůj životní styl. Tento proces mi nejen pomohl zdravě přibrat na váze, ale také se cítit lépe, mít více energie a být šťastnější. A rozhodně to bylo stojí za to!

  • 0 Komentáře
Napsat komentář