Co k jidlu ve vedru?

Lehká jídla, která vás oživí

Ve vedru se každý chce něčím osvěžit. My, ženy, máme v tom obrovskou výhodu. Kromě toho, že máme přirozeně dobře nastavený termoregulační systém, máme navíc možnost si samy vybrat, jaké jídlo budeme v horké letní dny konzumovat. Dnes se tedy podíváme na několik inspirací pro letní jídla, která jsou lehká a svěží. Podívejme se na ně!

Kde najít inspiraci pro letní menu

Když hledáte inspiraci pro letní menu, nezapomeňte se podívat na sezónní zeleninu a ovoce. Zelenina a ovoce jsou plné vitamínů a minerálů, které jsou v létě stále potřebné. A co je nejlepší na tom, že se můžete inspirovat právě těmi druhy, které právě dozrávají na našem trhu. Já osobně miluji rajčata, okurky, papriky a melouny. Tyto plody jsou skvělé pro výrobu chladných polévek, salátů a samozřejmě i dezertů.

Jídla ze sezónní zeleniny

Vedro nám často bere chuť na těžká jídla. A tak je skvělé vědět, že zrovna v létě máme možnost využít sezónní zeleniny a připravit si z ní lehké a osvěžující pokrmy. Ať už je to chladná okurková nebo rajčatová polévka, salát z čerstvých raných okurek a rajčat, nebo třeba zeleninové smoothie. Tady se opravdu můžete vyřádit a experimentovat.

Osvěžující letní dezerty

Letní dezerty jsou zcela unikátní kapitola. Kdo by odolal misku zmrzliny, chladivému sorbetu nebo moučníku z sezónního ovoce? Ale co takhle panna cotta s ovocným kompotem nebo třeba ledový jogurt s ovocem? Ale pozor, i tady platí pravidlo, že méně je někdy více. Takže když vybírám dezerty pro letní menu, snažím se držet se něčeho lehkého a osvěžujícího a pokud možno nízkokalorického.

Saláty jako hlavní chod

Může salát nahradit hlavní chod? Ano, může! Co takhle Caesar salát s grilovanými kuřecími prsíčky? Nebo řecký salát s feta sýrem a olivami? A pokud máte rádi exotiku, můžete zkusit třeba thajský salát s nudlemi a krevetami nebo vietnamský salát z papáji. Saláty jsou skvělé pro letní obědy nebo večeře. Jsou lehké, osvěžující a nezatěžují žaludek.

Nezapomeňte na dostatečnou hydrataci

Bez ohledu na to, jaká je teplota venku, je velmi důležité myslet na dostatečnou hydrataci. Při vysokých teplotách naše tělo ztrácí více vody, proto bychom měli přijímat více tekutin. A ne nutně jen v podobě vody. Co takhle domácí ledový čaj, ovocný smoothie nebo třeba osvěžující limonáda? A pokud jste na dietě, nebojte se, existují i nízkokalorické verze těchto nápojů.

Jídelníček plný barev a chutí

Letní jídelníček by měl být plný barev a chutí. Měli bychom využít všechno, co nám příroda nabízí. Mějte na paměti, že jídlo by mělo být nejen chutné, ale také atraktivní na pohled. Takže neváhejte a vybírejte ovoce a zeleninu různých barev. A pokud máte rádi grilování, zkuste grilovat třeba brokolici, cuketu nebo třeba ananas. Ať už jste gurmán, nebo jen občasný "kuchař", věřím, že vám dnešní článek přinesl nějakou inspiraci. Tak jděte a užijte si letní dny s chutnými a osvěžujícími jídly!

  • 0 Komentáře
Napsat komentář