Co si dát k jídlu když doma nic není?

Magická chvíle "Není doma co jíst"

Žijeme ve světě, kdy je kolikrát jednodušší zajít si do obchodu nebo si objednat jídlo přes nějakou z aplikací, než začít tvořit něco z ničeho. Ovšem pokud se ocitnete v situaci, kdy do obchodu nemůžete a objednávka jídla není možná, nebo si chcete jednoduše zkusit nenápadně upéct něco výtečného, pak je tento článek určen právě pro Vás!

Využij vše, co máš po ruce

Jednou z nejlepších věcí, které můžete udělat, když si myslíte, že doma nemáte co jíst, je zkontrolovat vaši lednici, spíž a kuchyňské skříňky. Často najdete suroviny, o kterých jste ani nevěděli, že je máte. Stalo se mi jednou, že jsem objevila zapomenutý balíček těstovin a nudle se staly základem naší večeře. A musím říci, že to byla jedna z nejlepších večeří, které Max a já jsme kdy měli.

Vytvoř kouzlo z ořechů a sušeného ovoce

Ať už máte doma sušené ovoce, ořechy, semínka nebo třeba ovesné vločky, vězte, že tvoří skvělý základ pro chutné a rychlé recepty. Moje oblíbená kombinace je datle, mandle a kakao. Jen tyto tři suroviny dají dohromady úžasně chutné energetické tyčinky. Stávají se tak skvělou svačinou nebo rychlou snídaní, když spěcháte do práce.

Buď tvůrčí s konzervami

Kdo by řekl, že konzervované potraviny mohou být tak všestranné? Konzervovaný tuňák je skvělý v kombinaci s cibulí a majonézou na sendviče. Ale také konzervovaná rajčata mohou do jídel přidat novou chuť. Jednou jsem z nich udělala rajčatovou polévku a byla to lahůdka. A nemluvě o konzervované kukuřici, kterou můžete přidat téměř do každého jídla.

Hra s kořením

Možná to nevíte, ale koření může opravdu zázračně proměnit jídlo. To, co bylo dříve obyčejné jídlo, může díky pravému koření okamžitě získat nový nádech. Mám kamarádku, která říká: "Koření je moje tajná zbraň v kuchyni". A má pravdu! Jednou jsem zkusila do obyčejného rýžového nákypu přidat trochu skořice a bylo to úplně jiné jídlo.

Cukroví záchrana z poslední chvíle

A pokud jste opravdový sladkomil, tak vám prozradím tajemství, jak si vytvořit vypasené cukroví, jen z několika surovin, které nejspíš máte doma. Potřebujete jen mouku, cukr, máslo a vanilkový extrakt. Za pár minut můžete mít v troubě skvělé cukroví. A pokud máte ještě čokoládu, můžete si vytvořit lahodný čokoládový polev, který dodá vašemu cukroví nový rozměr.

Jsou dny, kdy je doma "nic", co by se dalo jíst. Ale já věřím, že každý z nás má doma skrytý poklad, který stačí jen objevit. Jsem přesvědčena, že kouzlo kuchyně spočívá v tom, abychom dokázali z ničeho něco vykouzlit. Takže příště, když si budete myslet, že nemáte co jíst, vzpomeňte si na mě a na tyto tipy.

  • 0 Komentáře
Napsat komentář