Co rychle uvařit k obědu?

Začínáme jednoduše: Salát s kuřecími prsíčky

V našem prvním oddíle budeme mluvit o jednom z nejjednodušších a nejrychlejších receptů na oběd, který můžete uvařit - Salát s kuřecími prsíčky. Nebojte se, to není jen obyčejný salát. Tento recept je tak jednoduchý, že jej můžete připravit za méně než 30 minut.

Na přípravu tohoto jednoduchého jídla budete potřebovat kuřecí prsa, směs listových salátů, rajčata, okurku a čerstvý vlašský ořech. Můžeme začít opečením kuřecích prsou. Připravte si panvici, nalejte trochu oleje a opečte kuřecí prsa z obou stran. Poté je nakrájejte na tenké plátky.

Pro salát samotný jednoduše smíchejte listový salát, nakrájená rajčata, okurku a vlašské ořechy. Chcete-li z toho udělat celé jídlo, můžete přidat trochu grilovaného chleba.

Přeskočíme na houby: Rychlá houbová směs

Houby jsou skvělá volba, pokud hledáte něco jednoduchého a rychlého na vaření. Není divu, že jsou tak oblíbené mezi českými kuchaři. Houbová směs je jedním z nejrychlejších a nejjednodušších receptů, které můžete udělat. Potřebujete pouze houby, cibuli, smetanu a česnek.

Nejdříve osmahněte cibuli na pánvi, dokud nebude zlatavá. Poté přidejte nakrájené houby a osmažte je, dokud nezměknou. Když jsou houby hotové, přidejte trochu zmáčklého česneku a smetanu. Chuť můžete vylepšit sůlí a pepřem.

Čas na ryby: Rychlý tuňákový salát

Ryby jsou skvělou volbou pro rychlý oběd, zvláště pokud jste na dietě. Tuňákový salát je jedním z nejnápadnějších a nejzdravějších jídel, které můžete udělat.

Potřebujete jednoduše konzervovaný tuňák, čerstvou zeleninu jako je salát, rajčata, okurky a trochu majonézy na dochucení. Smíchejte všechny přísady a máte hotovo! Je to tak jednoduché.

Rozhodně vám doporučuji toto jídlo, pokud hledáte něco lehkého a zdravého. O rybách se říká, že jsou zdrojem omega-3 mastných kyselin, které jsou prospěšné pro naše zdraví.

Oslazení: Rychlý ovocný salát

Pro ty, kteří upřednostňují sladké obědy, mám také tip. Ovocný salát je jedním z nejlepších a nejjednodušších způsobů, jak si užít čerstvé ovoce. Velmi rychlý na přípravu a plný vitamínů.

Potřebujete jen čerstvé ovoce - jako jsou jahody, banány, hrušky nebo jablka - a jogurt na dochucení. Ovocný salát je skvělý způsob, jak začít den, nebo ho můžete použít jako zdravý dezert po hlavním jídlu.

Na závěr: Rychlý sendvič

Poslední tip pro rychlý oběd je klasika - sendvič. Je to jednoduché, rychlé a můžete ho přizpůsobit podle své chuti. Sendviče jsou skvělou volbou, když nemáte moc času na vaření.

Na přípravu sendviče potřebujete pouze chleba, máslo, nějakou uzeninu nebo sýr a zeleninu - jako jsou rajčata, okurka, salát. Hodně lidí také přidává trochu hořčice nebo majonézy pro lepší chuť.

Jednou, když jsem byl na dovolené v Německu, jsem ochutnal jeden z nejlepších sendvičů v mém životě. Byl to jednoduchý sendvič s kvalitním chlebem, sýrem, uzeninou a čerstvými rajčaty.

  • 0 Komentáře
Napsat komentář