Jak se dělá Banánová přesnídávka?

Proč je Banánová přesnídávka skvělý začátek dne?

Proč je banánová přesnídávka tak skvělá? Odpověď je jednoduchá. Banán je výborný zdroj přírodního cukru, potřebných vláken a vitaminů, které dodávají tělu potřebnou energii na začátek dne. Banán také podporuje zažívání a je velmi lehce stravitelný, takže je ideální pro naše ranní střeva. Dokážete si představit lepší způsob, jak začít den, než s porcí vitamínů a energie v tak delikátní formě, jako je banánová přesnídávka? Ale čeká nás dost pracovního dne, tak jdeme rovnou na to.

Jak si připravit Banánovou přesnídávku

Tak, jak tedy začneme? Mnozí z vás možná myslí, že příprava banánové přesnídávky je komplikovaný proces, ale já vám slibuji, že to není pravda. Potřebujete jen čerstvé, zralé banány, mléko nebo jogurt (rozhodně doporučuji jogurt pro krémovější texturu) a ořechy pro chrumkavou vrstvu na vrchu. Můj manžel David miluje, když přidám do naší přesnídávky trochu medu pro sladší chuť.

Postup

Začneme tím, že naše banány nakrájíme na kousky a vložíme do mixéru. S manželem Davida jsme zjistili, že pokud necháme banány v mrazáku před mixováním, dostaneme krásně chladnou a krémovou texturu, která je prostě dokonalá na horký letní den. Pak přidáme jogurt, trochu medu a vše důkladně promixujeme, dokud nebude celá směs hladká a krémová. Nepřidávejte všechno mléko/jogurt na začátku, ale postupně, abyste mohli regulovat konzistenci. Mě se nejvíce líbí, když je přesnídávka tak akorát hustá, aby se dala jíst lžičkou. Pak už zbývá jen přesnídávku posypat oříšky, lžičkou naaranžovat do sklenice nebo misky, a ... voila! Vaše banánová přesnídávka je připravena.

Tipy a triky pro dokonalou Banánovou přesnídávku

Jak už jsem zmínila, mám ráda, když je moje přesnídávka hustá a krémová. Ale tahle textura se nedá dosáhnout bez jednoho malého tajného triku - použití mražených banánů. Mražené banány nejenže dodají vaší přesnídávce krémovou texturu, ale také zabezpečí, že bude dostatečně chladná. Dalším dobrým tipem je použití medu. Med dodá vaší přesnídávce sladkost bez použití jakéhokoliv umělého cukru. Navíc je to vynikající způsob, jak zvýšit energetickou hodnotu vaší přesnídávky. A další věc - ořechy! Oříšky dodají vaší přesnídávce potřebnou texturu a zároveň jsou vynikající zdroj proteínů a zdravých tuků.

Variace na téma Banánová přesnídávka

Existuje nespočet variací na banánovou přesnídávku. Já osobně mám ráda, když do své přesnídávky přidám malinu nebo borůvky. Tyto ovoce dodají přesnídávce příjemnou kyselou chuť a také ji zpestří svými krásnými barvami. Manžel David zase preferuje přidání špaldových vloček pro obohacení o celozrnnou složku. Ale můžete být kreativní a přidat do své přesnídávky cokoliv, co máte rádi. Experimentujte a objevujte nové kombinace!

Proč miluji Banánovou přesnídávku

Co tedy na banánové přesnídávce miluji nejvíc? Pro mě je to takový malý rituál každé ráno. Těším se vstávání, abych si mohla připravit tuhle dobrotu. Manžel David se vždycky směje, když vidí, jak běhám po kuchyni v mém ranním ruši a mixuji banány. Ale pro mě je to moment klidu před rušným dnem. A pak je tu samozřejmě tahle úžasná chuť. Sladké banány, krémový jogurt a chrumkavé oříšky...prostě ráj. Takže jak se tedy dělá banánová přesnídávka? S láskou, samozřejmě!

  • 0 Komentáře
Napsat komentář