Co na zdravou večeři?

Svět barevných smoothie bowlů

Moje první sekce se týká jeden z mých oblíbených trendů posledních let - smoothie bowlů! Každý, kdo teď sedí za počítačem a říká si: "Smoothie co?!"... Vězte, že jste na správném místě. Smoothie bowl je v podstatě smoothie, které se jí lžící. A právě to na něm miluji. Je to něco úplně jiného než obyčejné pití. K jídlu si sednete, vychutnáte si každé sousto a to vše se skvělými zdravotními benefity. Oříšky, semínka a ovoce nabízí skvělé možnosti pro kombinování chutí a textur. A pokud máte děti, pak je tato část jídla jako stvořená pro jejich kreativitu. Například můj Miloslav vynalezl vlastní recepturu, který nazval 'Zelená Lavička'. Spoiler: Je to skutečně zelené, ale naprosto chutné!

Veganské večeře plné bílkovin

Druhá sekce je pro všechny, kteří mají rádi zdravé jídlo, ale nechtějí se vzdát svých oblíbených chutí. Edamama, sójové 'mleté' maso, tempeh, tofu... to vše může být základem pro skvělý večerní pokrm. Vegetariánství a veganství už dávno neznamenají omezování se v chuti. Díky moderním alternativám masových produktů se můžeme těšit na vegetariánské burgery, pizzy nebo třeba lasagne. A uvědomte si, jak skvělé je, když můžete jíst své oblíbené jídlo, aniž byste se cítili vinni kvůli svému zdraví nebo dopadům na životní prostředí! Možná to znáte, vždyť kdo by si nepamatoval, jak se nám náš milý kocour Radek pokoušel ukrást tofu z táců, kdykoliv jsme připravovali jídlo...

Vaření s superpotravinami

V této sekci se podíváme na některé z těch nejzajímavějších superpotravin a zjistíme, jak je můžeme zařadit do našeho jídelníčku. Již jste slyšeli o goji, chia semínkách nebo o quinou? Víte, jak je připravit a jaké benefity pro zdraví přináší? Superpotraviny jsou něco jako Superman mezi potravinami. Jsou plné vitamínů, minerálů, antioxidantů... Jednoduše řečeno, jsou to skvělí pomocníci pro naše tělo. A kdo by nechtěl mít večeři, která chutná jako z restaurace a zároveň nám dodává to, co naše tělo potřebuje?

Barevná zelenina - pravý poklad pro naše tělo

V předchozích sekcích jsme mluvili o ovoce, o superpotravinách a o alternativách masa. Nyní se ale podíváme na základní složku každé zdravé večeře - zeleninu. Řekl bych: čím více barev, tím lépe! Každá barva zeleniny má svůj význam a své zdravotní benefity. Například červená barva symbolizuje látky, které mají vliv na zdraví srdce, oranžová na zrak, zelená na imunitu... A to nejlepší na tom je, že zelenina je skvělý způsob, jak získat tyto látky přírodní cestou. A věřte mi, když se jednou naučíte správně připravovat zeleninu, nikdy se k ní už nebudete chtít vrátit.

Bylinné nápoje pro relaxační večery

Na závěr něco pro ty, kteří si rádi dopřávají trochu relaxu po dlouhém dni. Jaký by byl zdravý večer bez sklenice něčeho dobrého? Že prý alkohol škodí? Ale kdo řekl, že musí jít o alkohol? Tady mluvíme o odpočinku, kdy si dopřejeme něco, co nám dodá energii a zároveň nás uklidní. A takovým bylinným čajem nebo detoxikačním nápojem to určitě dosáhneme. Třeba můj oblíbený medunový čaj s citronem a zázvorem, to je pro mě skvělý závěr dne. A pokud patříte k těm, kteří mají rádi experimenty, zkuste třeba bylinný likér na bázi medoviny. Ale pozor, s tímto je třeba zacházet opatrně!

  • 0 Komentáře
Napsat komentář